باسمه تعالی

دانشکده علوم قرآنی زاهدان واقع در انتهای جنوبی بلوار بزرگمهر که دارای 46000 متر مربع مساحت، 1500 متر مربع فضای سبز، 3000 مترمربع فضای اداری و آموزشی، نمازخانه، سلف سرویس با امکانات مورد نیاز، کتابخانه تخصصی و مجهز با بیش از 6000 عنوان کتاب در بیش از 12000 جلد، واحدهای قرآن و عترت، بسیج دانشجویی، کانون مهدویت و امکانات چاپ نشریات دانشجویی، اتاق بدن سازی، میادین ورزشی والیبال و فوتبال و خوابگاههای مجهز به امکانات مناسب ازجمله : فرش، یخچال، کمد دانشجویی تواماً، فضای سرگرمی منجمله آلاچیق و بهره گیری از مرکز سایت و رایانه وصل به شبکه فیبر نوری و اینترنت به تفکیک برای خواهران و برادران می باشد با رویه آموزش رایگان و روزانه با مبلغ جزئی هزینه خوابگاهی در هر ترم در خدمت داوطلبان محترم علاقمند به تحصیل در رشته علوم قرآنی، تفسیر و سایر رشته‌هایی که در آتی قرار است اضافه شود، می‌باشیم.

این دانشکده از وجود اساتیدی مجرب، مومن و متعهد (روحانی و غیر روحانی) غالباً با مدرک دکترا برخوردار است که دانشجویان عزیز قرآن پژوه از خرمن فیض شان خوشه می چینند و درجهت فراگیری علوم قرآنی و مفاهیم قرآن کریم بمدت 8 ترم راه تحصیل و سعادت و کسب معنویات را درپیش می گیرند. و نهایتاً با اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی راه خدمت در آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، عقیدتی سیاسی نیروهای نظامی و انتظامی، بعضاً خود دانشکده ها و ... را درجهت ارائه خدمت به جامعه اسلامی و کسب شغل برای اداره زندگی آینده‌شان در پیش می‌گیرند.

در این مدت از وام های تحصیلی، مسکن، ازدواج، اضطراری تحت شرایط صندوق رفاه دانشجویان برخوردار خواهند شد. بعنوان سرگرمی و تفریح به اردوهای درون استانی و بیرون استانی (بالاخص زیارت اماکن مقدسه) اعزام خواهند شد.

 لیکن عمده مطلب اینست که علاقه ورود به تحصیل در دانشکده و تلاش و پشتکار تنها رمز موفقیت دانشجویان آینده در دانشکده خواهد بود فضای آکنده از معنویت و عطر خوش قرآن کریم به این فضا طمأنینه و آرامش خاصی می دهد که گویی دانشجویان عزیز در فضایی همچون حوزه های علمیه کسب علم و فضیلت می نمایند. دانشجویان عزیز پذیرفته شده آتی در دانشکده با حضور روحانی مستقر و شرکت فعال در نمازهای جماعت یومیه و بهره گیری از ادعیه و زیارات و تعظیم شعائر مذهبی ازجمله ولادتها و شهادتهای ائمه معصومین علیهم السلام حض و بهره کافی را خواهند برد.